Güneş Enerjisi Santraliniz İçin Doğru EPC’yi Nasıl Seçersiniz?

Türkiye’de şu anda güneş enerjisi tesisleri için birçok EPC firması bulunmaktadır. Sunulan seçenekler arasından en etkili olanına karar vermek gerçekten de zor bir iştir. Enerji santraliniz için uygun EPC’yi seçmek, güneş enerjisi yatırımınız için kritik önemdedir. Sadece uygun bir rehberliğe değil, aynı zamanda tüm süreç için iyi bir güneş enerjisi santrali tedarikçisine de ihtiyacınız vardır.

Doğru EPC’yi seçmenin önemi çok büyüktür, oysa bazılarına göre EPC bir inşaat-elektrik şirketinin yetkili bir kombinasyonundan başka bir şey değildir, ancak güneş enerjisi bağlamında, iyi EPC’ler bundan çok daha fazlasıdır.

İlginizi Çekebilir: Şalt Sahası

Doğru EPC’yi seçmek, başarılı veya başarısız bir yatırım arasındaki tüm ayrımı oluşturabilir. Sadece daha düşük fiyat teklifleri nedeniyle bir EPC’yi seçmeyin. Başlangıçta EPC’yi temel performans parametrelerine göre değerlendirin ve yalnızca parametrelerin her birinde gerçekten iyi puan aldığında, maliyet/fiyat hakkında düşünün.

Doğru EPC’nin seçilmesi aşağıdakileri sağlar:

Minimum Fiyata Maksimum Güç- Ömrü boyunca (25 yıl) kWh başına tüm zamanların en düşük ulaşılabilir fiyatıyla en fazla ulaşılabilir elektriği üreten bir enerji santrali.

Sürdürülebilir Operasyonlar– Yirmi beş yıl ve yılda 12 ay boyunca her gün tıkır tıkır işleyen ve yatırımcılara en ufak bir güçlük çıkarmayan bir güneş enerjisi santrali.

Net ve Esnek- Son derece net ve esnek bir güneş enerjisi santrali imkânı sunacaktır. Bu sayede tesisin performansını olduğu yerden algılayacaksınız ve en ufak bir sorun olması durumunda mümkün olan en kısa sürede çalışır hale gelecek bir enerji santraline sahip olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Güç Sistemlerinde Kalite

Optimum Alan Kullanımı: Deneyimli EPC’ler panel, invertör, kablo düzeni vb. yardımıyla elde edilebilir enerjinin en fazlasını yaratmaya hazır olacaklardır.

Bartek Elektrik olarak 25 yılı aşan deneyimimizle ve ülkemizin dört bir yanına uzanan GES referanslarımızla her zaman yanınızdayız.