• Merkez:Aydınlı-Birlik OSB Mah. 1 Nolu Cadde No:1/4 Tuzla-İstanbul
  • +902165932550
  • bartek@bartek.com.tr

Enerji, tıpkı su gibi günümüz dünyasında ve gelecekte de insanlığın birincil sorunu ve rekabette fark yaratacak alanları olacaktır. Enerji sektörü çok fazla bileşeni olan ve geniş bir etki alanına sahip aynı zamanda stratejik önemi bulunan özel bir sektördür.

Enerji sektöründe yaklaşık çeyrek asırdır faaliyet gösteren Bartek firması göz dolduran başarısını son 12 yılda cirosunu 53 kat artırarak da ispatlamış bulunmaktadır. Bartek firmasının bu başarısı elbette tesadüf değildir. Ciddi ve profesyonel yaklaşım, kalite standartlarına uygun üretim ve motivasyonu yüksek insan kaynakları bu başarının sırrıdır.

Bartek Firması Hakkında

Sektörde yaklaşık 25 yıldır faaliyetini sürdüren Bartek firmasının merkezi İstanbul Tuzla olup Yalova’da da şubesi bulunmaktadır. Elbette ülkenin birçok illerinde şantiyelerde pek çok mühendisi görev almaktadır.

Bartek firmasının merkez binası 6.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Bu merkezin 1.000 m2 pano imalat alanıdır. Firmanın merkez ofisi 1.000 m2 ve 2.500 m2 alanı da depo olarak işlev görmektedir. Bartek firması 30 mühendis ve 250 personel istihdam etmektedir. Ayrıca birçok alt yüklenici ile birlikte çeşitli projelerle hizmet vermektedir.

 

Bartek Firmasının Vizyonu

Bartek firması enerji sektöründe hizmet vermek için yola çıktığında vizyonunu en kaliteli hizmetin en kaliteli insan kaynakları ile ve en son teknoloji kullanılarak sunulması olarak belirlemiştir. Bugün geldiği noktada Bartek firmasının bu vazgeçilmez ilkelerinin kendisine gıpta edilen bu başarıyı sağladığı anlaşılmaktadır.

Bartek firması son 12 yılda cirosunu 53 kat artıran, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 kalite belgelerinin sağladığı güvence ile pano imalatçıları arasında zirvede olarak hizmetlerini sürdüren bir kuruluştur.

 

Bartek Firmasının Hizmetleri

Bartek firmasının geride bıraktığı yıllarda edindiği tecrübeler ve gelişen teknoloji ile ihtiyaç duyulan çok farklı ürün ve hizmetleri doğru bir şekilde tespit edip imalat ve hizmetlerini geliştirerek genişlettiğini görmek mümkündür. Halihazırda Bartek firmasının iştigal başlıklarını şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

Enerji Dağıtım Panoları: Bartek firması endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan her türlü enerji dağıtım panolarının projelendirilmesini ve imalatını yapmaktadır.

Otomasyon Ve Özel Sistem Panoları: Firma ayrıca endüstriyel tesislerin yapısına ve ihtiyacına uygun çözümler sunan her türlü otomasyon ve özel sistem ve panolarının imalatını yapmaktadır.

Otomatik Kontrol Panoları: Bartek firması ayrıca, tesisin proses akış şeması ve makine parkuru ihtiyaçlarına uygun olarak insan müdahalesini minimum seviyede tutmayı hedefleyen her türlü otomatik kontrol panosunun tasarlanması, projelendirilmesi ve imalatını yapmaktadır.

Aktif-Pasif Harmonik Filtre Panoları: Bartek ayrıca, şebekedeki harmonik üreten yüklerin bulunduğu tesislerde, elektriksel cihaz ve makinelerin olumsuz etkilenmesini önleyici aktif ve pasif harmonik reaktörlerin kullanıldığı filtre panolarının yapılması işini gerçekleştirir.

 

Kompanazasyon Panoları

Devreye Alma Hizmetleri: Bartek firması ayrıca; endüstriyel tesislerdeki elektrikli uygulamalarda, sistemlerin profesyonel kişilerce ilgili uygunluktaki standartlar doğrultusunda devreye alma işlemlerinin yapılmasını da üstlenir ve bu alanda hizmet verir.

-Enerji Kalitesi İyileştirme Hizmetleri

-Danışmanlık Ve Proje Hizmetleri

-Elektrik Proje Ve Taahhüt Hizmetleri

-Servis Ve Koruyucu Bakım Hizmetleri

 

Bartek Firmasının Referansları

Bartek firmasının çeyrek asırlık başarısının en çarpıcı göstergesi hiç şüphesiz sayısız referanslarıdır. Bunlardan sadece bazıları arasında sayısız ticari işletme, banka, lojistik firmaları DHL ya da Bayer, Dünya Göz Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Dıgıtürk, çeşitli AVM’ler ve Birlik OSB gibi organize sanayi bölgelerini saymak gerekir.

 

Bartek Firmasının Kalite Anlayışı

Bartek firmasının enerji sektöründeki bu başarısının ardında kalite anlayışı yatmaktadır. Bartek; sürdürülebilirlik kavramını önemsemektedir, müşteri memnuniyetini merkeze koyarak üretim yapmakta ve hizmet vermektedir. Bartek firmasının insan merkezli kalite anlayışının ilkeleri şunlardır:

Takım ruhuna uygun davranış kazandırmak, toplam kalite, çevre koruma bilincini organizasyonun tüm kademesinde yaygınlaştırmayı amaçlar.

İş sağlığı ve güvenliği önceliklenen bir mesele olarak her türlü çalışma yapılır, sıfır yaralanma ve sıfır meslek hastalığı hedefine ulaşmak için gerekli tedbir ve önlemler alınır.

Çevreye duyarlı anlayışı tüm organizasyonda içselleştirmek, doğal kaynakları ve hammaddeyi etkin ve verimli kullanmayı, daha az çevresel etkiye sahip malzeme kullanılmasına imkan sağlayacak metotlar üzerinde çalışmayı ilke edinir.

İnovatif fikirlerin ortaya konulmasını özendirir ve gelişmenin olmazsa olmaz ilkesi kabul eder.

Etkin, yetkin ve dinamik personeller çalışmayı hedefler. Çalışan personellerin motivasyonunu azami seviyeye çıkartmayı benimser.

Temel önceliği müşteri memnuniyeti olan firma bu konuyu çok önemser ve gerekli çalışma ve iyileştirmeyi süreklilik anlayışı ile yerine getirir.

Sürekli gelişim felsefesi ile yola çıkmış olan firma hataları, çevresel etkileri ve kazaları en aza indirmeyi hedefler.

Kaliteli, optimum maliyetli, insan ve çevre dostu üretim ve hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürür.

Bartek firması, acil durum ve doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı bulunur ve etkin müdahale kapsamında bir yapılandırma içinde bulunur.

 

Bartek Firmasının Yenilikçi Atılımları

Bartek firması; daha çok orta ve alçak gerilim elektrik tesisleri, otomasyon sistemleri, enerji nakil hatları, kuvvetli ve zayıf akım sistemlerinin projelendirilmesi ile uygulaması ile her türlü mühendislik ve danışmanlık hizmetleri üzerine faaliyet göstermektedir.

Bartek yıllarca hizmet verdiği bu alanlardaki yetkinliğini ve başarısını kanıtladıktan sonra 2016 yılında aldığı bir karar ile iştigal konusunu bir alan daha genişletmiştir. 2016 yılında yeni projeler geliştirme amacı doğrultusunda adım atmış olduğu konut sektöründe de deneyimi, bilgi birikimi ve enerjisini yansıtan misyon ve vizyonuna uygun büyük ilgi ile karşılanan projeler gerçekleştirmektedir.