İster büyük ister küçük olsun her inşaat ve elektrik projesi kendine has zorluklar barındırır. Bu zorlukların üstesinden gelmek için programlara, projeye ve bütçeye sıkı sıkıya sadık olmak gerekir. Bunların gerçekleşmesi içinse taşerondan, işverene herkesin uyum içinde çalışması gerekir. Bartek Elektrik olarak çeyrek asırı geçen deneyimimizde fabrikalardan, limanlara, hastenelerden, ticari binalara sayısı projeyi başarı ile teslim ettik. Bu projelerden elde ettiğimiz birikim ve tecrübe doğrultusunda elektrik taahhüt firması seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Elektrik taahhüt hizmetlerimizi incelemek içinse bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Elektrik Taahhüt Firması ve Seçim Kriterleri

Kalite

Kalite elektrik iş ve projeleri için birçok farklı anlama gelse de kaliteli bir taahhüt firmasını belirleyen unsurlar aşağıdaki gibidir.

 • Ticarette yetkin olmak
 • Proje alanına adım attığınız andan gün sonunda ayrıldığınız ana kadar detay odaklı bir çalışma sürdürmek
 • Deneyiminizi ve sektör bilginizi her göreve uygulamak
 • Verimliliği artırmak ve proje maliyetlerini kontrol altında tutmak için kalıpların dışında düşünmek
 • Projedeki diğer işlemlere karşı saygılı olmak
 • İşi ilk seferde doğru yapmak
 • Ticaretiniz, projeniz, iş arkadaşlarınız ve işvereninizin itibarına özen göstermek
 • Proje çalışmasının tüm ilgili alanlarındaki ilgili sertifikalara sahip olmak
 • Şirket çalışanlarına gerekli eğitimleri düzenli bir şekilde veriyor olmak
Proje alanına adım attığınız andan gün sonunda ayrıldığınız ana kadar detay odaklı bir çalışma sürdürmek elektrik projelerinin önemli bir unsurudur.

Proje alanına adım attığınız andan gün sonunda ayrıldığınız ana kadar detay odaklı bir çalışma sürdürmek elektrik projelerinin önemli bir unsurudur.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Eğer bir projede elektrik varsa emniyet maksimum seviyede olmalıdır. İnşaat projelerinde güvenliğin önemini anlatmaya gerek olmasa da ne yazık ki istenmeyen olaylarla karşılaşılabiliyor. Bir sonraki projeniz için elektrik taahhüt firmasını değerlendirirken, seçtiğiniz müteahhit, çalışanların emniyetli bir şekilde çalışma uygulamalarının tüm unsurları konusunda uygun şekilde eğitilmesini sağlayan yerleşik ve kapsamlı bir emniyet programı sağlamalıdır. Bu, şantiye kazalarını azaltmaya ve proje çizelgelerini ve bütçelerini yolunda tutmaya yardımcı olacaktır.

Elektrik projelerinde emniyet en başta gelen unsurlardan biridir.

Elektrik projelerinde emniyet en başta gelen unsurlardan biridir.

Güvenilirlik

Seçeceğiniz elektrik taahhüt firmasının her anlamda güvenilir olması çok önemlidir. Bu projenin sürdürülebilirliğinden, gereksiz bütçelendirmeye kadar geniş bir alanı etkileyecektir.

 • Yapacaklarını söylediklerinde ortaya çıkıyorlar
 • Sözleşme şartnamelerine göre iş yaparlar
 • Sorulara veya endişelere zamanında yanıt verirler
 • Zaman ve bütçe kısıtlamaları dahilinde çalışırlar

Bu konuda Bartek Elektrik olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz, elektrik proje ve taahhüt işlerinizde firmaların diğer işlerindeki proje sorumluları ile iletişime geçerek bilgi almanız olacaktır. Bu firmaların ne kadar güvenilir ve samimi olduklarını ortaya çıkaracaktır.

Endüstriyel Deneyim

Elektrik proje ve taahhüt işlerinde deneyim bir çok noktada işin daha hızlı ve uygun bütçe ile bitmesini sağlayabilir. Bu nedenle hayata geçireceğiniz projeye benzer iş yapmış firmaları tercih etmeniz size ciddi bir avantaj sağlayabilir. Seçtiğiniz elektrik proje firması, endüstriyel tesisler için bir yaklaşım kullanıyorsa, bu yaklaşım endüstriyel, perakende veya ticari projeniz için uygun olabilir ve potansiyel olarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Ya da liman, yanıcı patlayıcı tesis, demir çelik ve çimento gibi zorlayıcı ve farklı eğitim ve standartlara sahip olunması gereken projelerde deneyimli bir firma ile çalışmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Şunu da unutmayın bir elektrik probleminin birden fazla mühendislik çözümü vardır. Bu nedenle farklı endüstriler görmüş firmalar her zaman bir adım öndedir. Referans projelerimizi incelemek için tıklayabilirsiniz.

Elektrik taahhüt firması seçerken farklı endüstriyel deneyimlere sahip firma ile çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Elektrik taahhüt firması seçerken farklı endüstriyel deneyimlere sahip firma ile çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Maliyetler ve Kontrolü

Bir elektrik projesinin en can alıcı noktalarından biri şüphesiz maliyet tarafıdır. Teklifleri topladığınızda hem yüksek fiyat veren firmalardan hem düşük fiyat veren firmalardan bunun nedenini sorgulayın. Doğru, kapsamlı ve adil bir fiyat teklifi veren bir firma ile çalışmak sizlere proje boyunca avantajlar sağlayacaktır. Bir diğer önemli husussa maliyet kontrolüdür. Yine, bir proje başladığında, birçok şey programları rayından çıkarabilir ve bütçeleri ummadığınız noktalara getirebilir. Bu konuda elektrik taahhüt firması ile açık bir şekilde konuşmanız gerekebilir.

Özet

Özetle elektrik taahhüt firması seçerken referanslarına güvenebileceğiniz, kalite ve iş sağlığını üst düzeyde tutan firmalarla çalışmanızı öneriyoruz. Bartek Elektrik çeyrek asırı aşan deneyimi ve yüzlerce referansı ile sizlere projelerinizde çözüm sunmaktan mutluluk duyacaktır. Bizlerle iletişime geçmek için hemen formu doldurabilirsiniz.